BLOG

Stromy sú kľúčové pre spomalenie klimatickej zmeny

Kvalitný verejný priestor doplnený zeleňou vytvára podmienky pre peší pohyb človeka, tvrdí architektka Svetlana Zimanová z developerskej spoločnosti VI Group. Jej podpis nesie aj nový projekt Verdena v bratislavskej Rači, v ktorom sú implementované viaceré udržateľné riešenia a ohľad k životnému prostrediu.

Čítajte viac

Oplatí sa kúpiť si alebo prenajať nebytový priestor? Čo je v dnešnej dobe výhodnejšie?

Podnikanie je neistá činnosť ktorá vyžaduje rýchle rozhodovanie. Na trhu je veľa voľných obchodných priestorov. Oplatí sa ísť do rizika a kúpiť si vlastný priestor, alebo radšej platiť pravidelný mesačný nájom?

Čítajte viac

Oplatí sa kúpiť byt v koronakríze?

Mnohí očakávali cez koronakrízu pokles záujmu o kúpu nehnuteľností. Odborníci nás varovali pred realitnou bublinou ktorá zvýšila ceny bytov nad prijateľnú úroveň. Klesali úrokové sadzby na hypotekárne úvery. Aká je teda skutočnosť, kde je pravda?

Čítajte viac

Aké otázky si treba položiť pri kúpe bytu v novostavbe?

Rozhodujete sa zadovážiť si byt a za ideálne riešenie považujete byt situovaný v novostavbe? V tomto článku sa vás pokúsime prostredníctvom 5 jednoduchých otázok naviesť k tomu, čo je dôležité zohľadňovať pri výbere bytu v novostavbe. 

Čítajte viac

Prevzal som byt, a čo ďalej?

Predstavte si to. Práve ste prevzali kľúče od svojho vlastného, vysnívaného bytu. Super pocit, však? Konečne už nemusíte behať po obhliadkach, bankách, úradoch, všetko je to za vami.

Čítajte viac

Na čo si dať pozor pri výbere banky a hypotéky?

Po tom, čo si vyberiete svoj nový byt, prichádza na rad otázka jeho financovania. Ak je pre vás cestou hypotéka, je dobré mať na pamäti niekoľko hlavných bodov, podľa ktorých je vhodné vyberať banku a hypotéku…

Čítajte viac

Na čo si dať pozor pri kúpe bytu v novostavbe

Plánujete kúpu bytu a napokon ste sa rozhodli pre čerstvú novostavbu? Výborne. Novostavby majú oproti starším bytom množstvo výhod, rovnako dôležité sú však aj parametre, na ktoré si pri budúcej investícii treba dať pozor.

Čítajte viac

Čo je potrebné zvážiť pred kúpou nehnuteľnosti?

Výber bytu vie byť náročným a zdĺhavým procesom – obzvlášť vtedy, keď ste v tejto oblasti ešte nováčikom. Je preto dôležité položiť si pred kúpou nehnuteľnosti tie správne otázky…

Čítajte viac

Prečo a ako si vybaviť hypotéku cez developera?

Dnes môžete požiadať o hypotéku sami v akejkoľvek banke, prípadne osloviť finančného poradcu. Je však ale aj tretia možnosť, a to vybavenie hypotéky na byt priamo cez hypotekárneho špecialistu u developera. Prečo je práve tretia možnosť tá najvýhodnejšia?

Čítajte viac

Aký je postup pri kúpe bytu?

Kúpa bytu sa pre väčšinu z nás spája s papierovaním, vybavovaním a behaním po úradoch, čo môže byť niekedy vyčerpávajúce. Ak však vopred viete, čo vás čaká, celý proces kúpy bytu zvládnete hladko a rýchlo. Poradíme vám celý postup kúpy postaveného ale aj rozostavaného bytu na hypotéku.

Čítajte viac