BLOG

Najlepšie farby do interiéru

So správnymi farbami dokážeme v priestore robiť veľké veci. Dnes patria k najpopulárnejším klasické a minimalistické tóny bielej, béžovej či sivej, no o rok či dva to môžu byť výrazné odtiene červenej či žltej. „Kedysi mali všetci biele steny alebo tapety. Potom prišli do módy sýte farby, ktoré tak ako prišli, aj odišli. V súčasnosti ľudia zmenili prístup k farbám stien. Už sa nezačína farbami stien pri prvotných návrhoch, ale práve nábytkom, ku ktorému je doladená farba celkovej miestnosti.

Čítajte viac

Tipy ako ušetriť za energie

Veľká spotreba elektrickej energie je požieračom financií. Možno sa vám to nezdá, ale horúce letné dni sú náročné na spotrebu energií. Plné mrazničky a chladničky, zapnutá klimatizácia, ale aj spotreba vody pri častejšom letnom sprchovaní sa určite prejavia na vašej faktúre za energiu. Chcete vedieť, ako ušetriť energie a znížiť si tak vysoké náklady na domácnosť? V našom blogu máme pre vás zopár užitočných tipov.

Čítajte viac

Ako správne vychladiť byt?

Každý z nás hľadá pred horúčavou útočisko, komfortné teploty nemáme ani vo vlastných bytoch. Predovšetkým slnečné byty sa cez leto menia na nedobrovoľné sauny. Ako ochladiť vzduch v byte či dome, aby ste si mohli aspoň doma oddýchnuť a pokojne sa vyspať?  Pre pocit pohodlia je mimoriadne dôležitá vhodná teplota vzduchu, a to najmä teraz, keď vonku je horúco. Prečítajte si naše tipy.

Čítajte viac

Ceny bytov prudko rastú, investícia do nich patrí stále k najvýnosnejším

Pandemické obdobie, ale aj súčasná inflácia ceny bytov nezastavila. Práve naopak. Slovenský rezidenčný trh je stále hladný a apetít kupujúcich neutícha napriek rastúcim cenám. Developerská spoločnosť VI Group má skúsenosti a silné architektonické zázemie. Na slovenský trh už 17. rok prináša pohľadovo zaujímavú architektúru v kvalitnom prevedení. Samozrejmosťou jej projektov sú dispozície, ktorým nechýba logika.

Čítajte viac

Stromy sú kľúčové pre spomalenie klimatickej zmeny

Kvalitný verejný priestor doplnený zeleňou vytvára podmienky pre peší pohyb človeka, tvrdí architektka Svetlana Zimanová z developerskej spoločnosti VI Group. Jej podpis nesie aj nový projekt Verdena v bratislavskej Rači, v ktorom sú implementované viaceré udržateľné riešenia a ohľad k životnému prostrediu.

Čítajte viac

Oplatí sa kúpiť si alebo prenajať nebytový priestor? Čo je v dnešnej dobe výhodnejšie?

Podnikanie je neistá činnosť ktorá vyžaduje rýchle rozhodovanie. Na trhu je veľa voľných obchodných priestorov. Oplatí sa ísť do rizika a kúpiť si vlastný priestor, alebo radšej platiť pravidelný mesačný nájom?

Čítajte viac

Oplatí sa kúpiť byt v koronakríze?

Mnohí očakávali cez koronakrízu pokles záujmu o kúpu nehnuteľností. Odborníci nás varovali pred realitnou bublinou ktorá zvýšila ceny bytov nad prijateľnú úroveň. Klesali úrokové sadzby na hypotekárne úvery. Aká je teda skutočnosť, kde je pravda?

Čítajte viac

Aké otázky si treba položiť pri kúpe bytu v novostavbe?

Rozhodujete sa zadovážiť si byt a za ideálne riešenie považujete byt situovaný v novostavbe? V tomto článku sa vás pokúsime prostredníctvom 5 jednoduchých otázok naviesť k tomu, čo je dôležité zohľadňovať pri výbere bytu v novostavbe. 

Čítajte viac

Prevzal som byt, a čo ďalej?

Predstavte si to. Práve ste prevzali kľúče od svojho vlastného, vysnívaného bytu. Super pocit, však? Konečne už nemusíte behať po obhliadkach, bankách, úradoch, všetko je to za vami.

Čítajte viac

Na čo si dať pozor pri výbere banky a hypotéky?

Po tom, čo si vyberiete svoj nový byt, prichádza na rad otázka jeho financovania. Ak je pre vás cestou hypotéka, je dobré mať na pamäti niekoľko hlavných bodov, podľa ktorých je vhodné vyberať banku a hypotéku…

Čítajte viac