Starý háj - ponúkme to čo hľadáte!

03.11.2016 Zdroj: reality.etrend.sk


Lokalita pri petržalskom vyústení Starého mosta dostala po spustení prvej fázy petržalskej električky veľký impulz na rozvoj. Okrem pokračujúcej výstavby na Lužnej a Bosákovej ulici tu už rastú projekty Fuxova a Muchovo námestie. Developer druhého z nich VI Group práve spúšťa predaj ďalšieho projektu Starý háj.

Bytový dom Starý háj vyrastie pozdĺž Černyševského ulice v susedstve vežiaka Fuxova, ktorý už stavia J&T Real Estate. Deväťpodlažná stavba prinesie 126 bytov, obchodné priestory v parteri a 190 parkovacích miest.

„Chceli by sme začať stavať na jar budúceho roku a dokončenie plánujeme koncom roku 2018,“ hovorí architekt Richard Duška, konateľ VI Group. Projekt aktuálne získal územné rozhodnutie v súlade s územným plánom zóny.

V Starom háji bude 14 jednoizbových, 66 dvojizbových a 40 trojizbových bytov. Na najvyšších podlažiach budú ešte štyri trojizbové a dva štvorizbové mezonety. Výmery sa pohybujú od 32,7 do 133 štvorcových metrov.

V predaji sú zatiaľ byty vo vchode C najbližšie pri Bosákovej ulici. Ceny za štvorcový meter bytu v štandarde podobnom ako firma ponúka v Muchovom námestí vychádzajú medzi niečo vyše 2 000 a necelými 2 200 eurami.

Najlacnejší dvojizbový byt s plochou 47 m2 a balkónom stojí takmer 101-tisíc eur. Trojizbové byty sa začínajú od 143-tisíc eur a najdrahší mezonet s plochou 90 m2 a dvestometrovou terasou stojí 198-tisíc.