Muchovo námestie vypredáva byty z papiera

08.07.2015 Zdroj: TERAZ.sk


Muchovo námestie úspešne odštartovalo „predaj z papiera“. Za jediný mesiac si záujemcovia kúpili a rezervovali už viac ako polovicu plánovaného počtu bytov.

Bratislava 8. júla (OTS) - Aktuálny projekt skúseného bratislavského developera VI Group popiera mýtus o tom, že po kríze je ťažké predávať byty iba z výkresov a vizualizácií.

Zákazník je v súčasnosti náročný a dobre informovaný. Pri veľkých investíciách, akým byt alebo dom určite je, dokáže prísne posudzovať kritériá. Ponuka musí byť nielen vizuálne atraktívna, ale musí obsahovať aj reálne a uchopiteľné benefity. Dostupné financovanie nie je zárukou predaja čohokoľvek. Nádej na úspech má len kvalitne spracovaný projekt z ateliéru skúseného, ideálne lokálneho developera. Budúci majiteľ nehnuteľnosti už vie, že ak má developerský projekt masívnu a dlhotrvajúcu kampaň, predáva sa buď málo alebo pomaly, čo zasa vyvoláva otázky prečo je to tak. „Namiesto hlučného marketingu a prázdnych fráz sme sa sústredili na podstatné parametre projektu. Z našich dlhoročných skúseností vieme, čo zákazníci požadujú, a to všetko sme v rezidenčnom projekte zohľadnili. Vedeli sme, že Muchovo námestie vyplní dieru na trhu, no masívny dopyt po bytoch v tejto časti Petržalky nás samotných príjemne prekvapil. Najmä preto, že ide o tzv. „predaj z papiera“. Keďže polovica bytov, presne 63, bola predaná alebo záväzne rezervovaná v priebehu len 30 dní od oficiálneho spustenia, vnímame to jednak ako ocenenie našej práce, a jednak ako prejav dôvery,“ hovorí konateľ spoločnosti VI Group, a.s. Ing. arch. Juraj Duška.