Pri Matadorke postaví VI Group aj Septimo 2

08.03.2018 Zdroj: e-trend.sk


Okolo bývalej petržalskej fabriky Matadorka sa rozbieha nová výstavba. K viacerým ohláseným a rozostavaným projektom pribudne Septimo 2. Druhú fázu neďalekého menšieho projektu pripravuje developerská spoločnosť VI Group, ktorá v lokalite stavia najrozsiahlejší komplex Matadorka.

Septimo 2 je dostavbou dlhšie rozostaveného objektu na rohu Úderníckej a Gogoľovej ulice, informuje architekt a manažér projektu z developerskej spoločnosti VI Group Ivan Németh. Prinesie 35 obytných jednotiek v trojpodlažnej budove so štvrtým podlažím v podobe zakončenia pôvodnej výťahovej šachty.

Ponuku tvoria najmä dvojizbové byty a apartmány, doplnené jedným jednoizbovým apartmánom na najvyššom podlaží a tromi trojizbovými apartmánmi. Zaujímavosťou je svetlá výška skeletu 3,6 metra daná pôvodným účelom využitia.

Celkovo Septimo 2 prinesie 24 apartmánov a 11 bytov. Prevaha nebytových priestorov je dôsledkom požiadaviek územného plánu. Svetlotechnické obmedzenia sa týkajú len piatich priestorov pri susediacich halách.

Výmery bytov a apartmánov sa pohybujú od 23,6 štvorcového metra pri jednej izbe s cenou necelých 63-tisíc eur, od 35 do 47 m2 pri dvojizbových a okolo 78 m2 pri trojizbových jednotkách. Ceny dvojizbákov dosahujú od necelých 90-tisíc do 108-tisíc eur a trojizbáky vyjdú na vyše 160-tisíc eur. Štvorcový meter tak vychádza zhruba v rozmedzí 2 000 až 2 400 eur v štandarde.

Projekt disponuje 48 parkovacími miestami. Z nich 14 bude v podzemnej garáži, ktorá vznikne prestavbou pôvodne navrhnutého CO krytu, v predaji sú za 7 200 eur. Ďalších 11 stojísk pribudne šikmo na Gogoľovu ulicu a 23 na parkovisku pri obslužnej komunikácii za objektom. Cena vonkajších stojísk je šesťtisíc eur. Pivničné kobky vyjdú od necelých dvoch tisícok po 3 500 eur.

„Predaj projektu sme spustili koncom februára. Výstavba sa začne v júni tohto roka a kolaudáciu plánujeme v štvrtom štvrťroku 2019,“ približuje I. Németh. Severne od objektu, bližšie pri Úderníckej ulici, neskôr pribudne aj menšia kancelárska budova, dodáva.

Projekt nadväzuje na pôvodné Septimo nielen menším rozsahom, ale čiastočne aj architektúrou, keď omietku na fasáde dopĺňajú farebné zábradlia lodžií z plexiskla. „Komixové zvýraznenie hmôt“, ako nazýva vystúpené časti architekt, vznikli na základe požiadavky stavebného úradu.

Bytovku Septimo s 39 bytmi a apartmánmi dokončila VI Group pred vyše tromi rokmi na malom pozemku na Úderníckej ulici za dvojicou vežiakov Vienna Gate. V jeho susedstve je vo výstavbe už tretia fáza projektu Petržalské dvory.

Septimo 2 nevyrastie v priamom susedstve jednotky, ale na križovatke Úderníckej s Gogoľovou ulicou, oproti kúpalisku Matador. VI Group tu kúpila pozemok s vyše desať rokov rozostavaným skeletom. Pôvodne sa tu začalo stavať zdravotné stredisko továrne, neskôr rozostavaný objekt predali a mal sa zmeniť na kliniku Koch. Stavebné povolenie získala v roku 2011.

Na zmene projektu začal developer pracovať pred dvomi rokmi a po získaní povolenia na zmenu stavby pred dokončením začiatkom tohto roka pozemok kúpil.

VI Group má aktuálne vo výstavbe alebo v kolaudácii päť projektov – dokončuje sa Panónka a Kubik, rozostavané sú Starý háj a Matadorka v Petržalke a Vila Ľadová v Starom Meste. Mimo Bratislavy pripravuje developer na Orave výstavbu apartmánového domu Vila Zuberec. Kým prvé tri spomínané sú už vypredané, v Matadorke si našli majiteľa zhruba dve tretiny z 335 bytov a vo Vile Ľadová tri štvrtiny z 34 obytných jednotiek.