Stavba, ktorá ohlasuje prerod Matadoru ponúka pôsobivé výhľady

30.06.2020 Zdroj: novostavby.sk, Noviny realitného trhu


Plocha po gumárenských závodoch Matador predstavuje lákavú rozvojovú oblasť v bratislavskej Petržalke. Ponúka dobré dopravné napojenie, rozširujúcu sa občiansku vybavenosť a naviac, vzhľadom na stále zachované industriálne dedičstvo, dávku bezpochyby svojského charakteru.Transformácia priemyselného areálu zahájená

Na postupnej transformácii tohto zaujímavého priemyselného areálu v blízkosti Železničnej stanice Bratislava-Petržalka sa má podieľať viacero projektov. Prvý, ktorý výraznejšie ohlásil jeho prerod je Matadorka. V porovnaní s ostatnými plánmi spájajúcimi sa s oživením územia novou funkčnou náplňou bola totiž rezidenčná budova projektovej a developerskej spoločnosti VI Group, s.r.o. už ukončená.

Na konci apríla prebiehalo finalizovanie štandardov a dolaďovanie sadových úprav. Informáciu o pokroku na stavenisku sme priniesli v marci minulého roku, v čase, keď hrubá stavba dosahovala úroveň 12. nadzemného podlažia. V súčasnosti sa čaká na vydanie právoplatného kolaudačného rozhodnutia, proces bol zahájený v máji, pričom odovzdávanie zakúpených priestorov sa odhaduje v 3Q 2020.

MatadorkaaMatadorka; Zdroj: Novostavby.sk

MatadorkaMatadorka; Zdroj: Novostavby.sk

Najvyššia stavba v susedstve

Matadorka sa nachádza neďaleko nárožia Úderníckej a Kopčianskej ulice. So svojimi 29 podlažiami výškovo presahuje veže Vienna Gate v susedstve a poskytuje zaujímavé výhľady do širokého okolia.

Podľa developera stál v úvode návrhového procesu úmysel priniesť do pretvárajúceho sa prostredia bývalého brownfieldu čistú a ľahkú architektúru, ktorá by napriek výraznému vertikálnemu rozmeru nepôsobila mohutným dojmom. Zo zámeru sa ďalej odvíjal návrh hmotového riešenia. Vo výsledku pozostáva z horizontálnej podnože a vežovej časti. Plasticitu a elegantné črty dodávajú projektu zaoblené balkóny a biela fasádna omietka použitá na väčšine fasády.

MatadorkadMatadorka; Zdroj: Novostavby.sk

maVýhľady z Matadorky; Zdroj: VI group spol. s.r.o.

mbVýhľady z Matadorky; Zdroj: VI group spol. s.r.o.

Výhľady z Matadorky; Zdroj: VI group spol. s.r.o.

Vnútorný dvor vo výške 4 nadzemného podlažia

Do užívania bude odovzdaných celkovo 335 bytov a apartmánov. Voľných zostalo len niekoľko kusov na najvyšších podlažiach, ktoré lákajú na pôsobivé výhľady, medzi nimi aj dva mezonety. Štandard v interiéroch, dverné výplne, laminátové podlahy, dlažby, obklady i sanita, bol ponúkaný v decentných farebných dekoroch a čistých líniách.

Ako zaujímavosť projektu možno uviesť vnútorný dvor s komunitnými záhradami, posilňovňou a multifunkčným ihriskom umiestnený netradične vo výške 4 nadzemného podlažia, nad garážami a skladovacími kobkami.

Súčasné názory na tvorbu životaschopných mestských štruktúr zdôrazňujú dôležitosť zmiešavania funkcií, najmä v ťažiskových polohách. S prihliadnutím na charakter územia vzniklo v parteri 15 prevádzok, jedna bude fungovať ako materská škola. Finálna podoba priestorov, s výnimkou predškolského zariadenia ukončeného v štandarde, je už v rukách majiteľov.