Spustenie predaja RNDZ

20.05.2020 Zdroj: reality.etrend.sk


Developer VI Group zrealizuje výstavbu na pozemkoch v susedstve Akadémie policajného zboru, kde sa už s developmentom počítalo v minulosti

Do ponuky na bratislavskom trhu nehnuteľností pribudol nový projekt Rendez (štylizovaný názov RNDZ) v mestskej časti Rača, ktorý prinesie dovedna 302 bytov a apartmánov.

Developer VI Group, ktorý stojí napríklad za Matadorkou, Starým hájom či Muchovým námestím, už začal aj s predajom.

Stavať sa má začať budúci rok

Stavať sa má na trojuholníkovom pozemku v oblasti Východné v susedstve Akadémie policajného zboru, pozdĺž komunikácie Pri šajbách – Sklabinská.

Už v minulosti sa tu jeden developerský zámer kreslil – takmer 300 bytov tu pred krízou plánovala firma Slovak-sol, ale zámer napokon neuskutočnila.

Neprehliadnite

V Rači chcú stavať byty a kancelárie, proti pôvodnému projektu sa búrili obyvatelia

Pozemky kúpila v roku 2016 spoločnosť B. D. Rača, ktorý vzápätí úradom predložila na posúdenie svoj projekt v území. Majiteľom firmy sa v apríli tohto roka stal Hant Development.

Za novým obytným súborom však developersky stojí spomínaná spoločnosť VI Group, ktorá si projekt uvádza aj vo svojom webovom portfóliu. Pozemky zároveň v máji tohto roka oficiálne prešli na eseročku VI Group Rendez.

Územné rozhodnutie k projektu vydala mestská časť Rača v januári tohto roka. Po získaní zvyšných povolení počíta developer so začiatkom výstavby v prvom kvartáli 2021 a s dokončením v roku 2023, potvrdil pre TREND Reality spolumajiteľ VI Group Juraj Duška.

Pozrite si vizualizácie projektu Rendez (RNDZ)

Developer môže podľa povolenia podstaviť 136 bytov a 166 apartmánov. Umiestnené budú v troch polyfunkčných blokoch. Jednotlivé budovy budú siahať do výšky šesť-sedem nadzemných podlaží.

V bloku A sa počíta s 87 bytmi, v bloku budú umiestnené všetky apartmány (166) a v bloku C zvyšných 49 bytov.

Na úvod s 10-percentnou zľavou

Parkovanie je zabezpečené v podzemných podlažiach a tiež na teréne – dovedna vznikne 407 miest. Súčasťou projektu je detské ihrisko nachádzajúce sa v bloku B a komunitná záhrada v bloku A. V rámci areálu sa zrealizuje cyklotrasa pozdĺž Sklabinskej ulice.

Na prízemí blokov A a C sa nachádza 15 priestorov pre služby a občiansku vybavenosť lokálneho významu, prípadne s potenciálom slúžiť aj okolitým lokalitám v rámci spádovej oblasti.

Cenovú ponuku projektu už zverejnil čiastočne developer na webe. Dispozícia zahŕňa jedno- až štvorizbové jednotky.

Súčasťou bytov a apartmánov je balkón alebo terasa. Viaceré jednotky na druhom nadzemnom podlaží sú ponúkané s predzáhradkou. Pivničné kobky sa dokupujú (2 500 – 7-tisíc eur v aktuálne zverejnenej ponuke), rovnako ako garážové miesto (6 500 – 9-tisíc eur), respektíve sú na predaj aj v jednom „balíku“.

Bytové jednotky sa predávajú s cenou 2 600 – 2700 eur za štvorcový meter v cenníkovej cene, aktuálne sú však na webe akciové ceny znížené o 10 percent.

Napríklad dvojizbový byt na piatom podlaží v bloku s výmerou 52,04 štvorcového metra a terasou (12,55 štvorcového metra) sa momentálne predáva za 142 604 eur, cenníková cena predstavuje 158 448 eur.

Dvojizbové jednotky v projekte dominujú, na trhu je medzi kupujúcimi po nich dlhodobo najvyšší dopyt.