Vyhrali sme prvé miesto!

post image
background image

Náš projekt VILA ĽADOVÁ získal prvé miesto za architektonické stvárnenie fasády v súťaži Baumit Fasáda roka 2023, presnejšie v kategórii bytový dom. Ocenenie si prevzali architekti a zakladatelia spoločnosti VI GROUP, RichardJuraj Duškovci na slávnostnom galavečeri.

Súťaž už jedenásty rok vyhlasuje spoločnosť Baumit. Jej cieľom je poukázať na diela, ktoré prepájajú invenciu architekta s kvalitou použitých stavebných materiálov a zároveň svojím odborným vyhotovením výrazne prispievajú ku kultivácii blízkeho okolia.

Porota tvorená zástupcami zo sféry architektov, stavebníctva či dizajnu, vybrala výhercu spomedzi 31 objektov, čo predstavovalo kategóriu s najväčším počtom prihlásených diel. „Už predchádzajúci rok sme mali v súťaži našu stavbu Matadorka, ale tentokrát sa nám podarilo premeniť nomináciu na výhru, z čoho máme nesmiernu radosť. Myslím si, že práve zvolené materiálové a výrazové prostriedky s modernou a ľahko extravagantnou architektúrou, ktorá rešpektuje existujúcu historickú zástavbu, zaujala odbornú porotu,“ hovorí Juraj Duška.

VILA ĽADOVÁ je rezidenčný dom situovaný v blízkosti Račianskeho mýta. Špecifické na projekte je, že sa skladá z dvoch samostatných objektov zasadených do dvoch charakterovo odlišných ulíc, ktoré sú prepojené podzemnou garážou. Stavba je aj napriek tomu vizuálne jednotná a zapadá do rozdielnych prostredí, kde priniesla nový vietor.

Sme stabilným developerom, ktorý funguje na Slovensku 18 rokov a svoje záujmy smerujeme aj na zahraničné trhy. Čo sa týka našich aktuálnych stavieb, tak v súčasnosti prešiel kolaudáciou projekt Moruše a v kolaudačnom procese sa nachádza komplex polyfunkčných budov RNDZ v Rači. S výstavbou bratislavských projektov TopoľčianskaVerdena, sme začali tento rok. Ďalší rozpracovaný projekt budujeme v blízkosti Vysokých Tatier. Ide o výnimočný komplex apartmánových budov Gerlach rezort, ktorý sa bude nachádzať v rekreačnom areáli spolu so 4* hotelom v obci Gerlachov.